ESTÓNSKY VÝROBCA ZÁHRADNÝCH DOMOV – ASTEL GARDEN

Záhradné domy z Estónska

Astel Garden je značka skupiny Astel Group, ktorá sa už viac než 70 rokov zaoberá výrobou záhradných domov. Odovzdávaním skúseností s výrobou drevených domov z generácie na generáciu sme dosiahli úroveň dokonalosti, ktorú si cenia všade na svete. Drevo je najudržateľnejším dostupným stavebným materiálom – a v našich estónskych závodoch na výrobu domov ho starostlivo spracúvame na vysokokvalitné produkty.

Naším cieľom je poskytovať globálnym distribútorom rôzne typy záhradných miestností s rýchlym dodaním, za prijateľné ceny a pri zachovaní overených severských kvalitatívnych štandardov.

Výroba záhradných domov v Estónsku a pobaltských krajinách

V roku 2018 z Estónska pochádzalo až 24 % všetkých drevených budov vyvezených z Európskej únie. Ak porovnáme veľkosť našej krajiny s niektorými európskymi finančnými superveľmocami, toto číslo sa zdá byť šialené, no je len potvrdením odbornosti a schopností miestnych výrobcov drevených domov.

Výroba záhradných domov v Estónsku, ktorá je súčasťou odvetvia výroby drevených domov, je pojmom z globálneho hľadiska – viac než 90 % produkcie estónskych výrobcov drevených domov sa vyváža na svetový trh. V skutočnosti je Estónsko z hľadiska objemu výroby najväčším vývozcom drevených domov v Európskej únii. 

Viac než 90 % produkcie estónskych výrobcov drevených domov sa vyváža na svetový trh.

Estónske vývozné objemy drevených domov prevyšujú počty z ostatných pobaltských štátov a ich primárnymi cieľovými trhmi sú škandinávske krajiny, Nemecko a Holandsko.

Astel Garden – najskúsenejší výrobca záhradných domov v Pobaltí

Spomedzi približne 180 aktívnych výrobcov drevených domov v Estónsku a niekoľkých stoviek ďalších v Lotyšsku a Litve je Astel najskúsenejším výrobcom drevených budov v pobaltských krajinách. Náš prvý závod v Rakvere začal s priemyselnou výrobou zrubových domov pred viac než 70 rokmi a drevené domy vyrába dodnes.

Príbeh značky Astel Garden začína v roku 1992, keď otec nášho generálneho riaditeľa Raula Kinksa začal stavať drevené záhradné domy. Odvtedy neustále rozširujeme náš sortiment a znalosti. Pri napĺňaní nášho cieľa neustáleho rastu sa tiež snažíme prenikať na nové trhy a prevzali sme ďalšie podniky (jedným z nich je aj Rakvere Metsamajand s viac než 70-ročnými skúsenosťami s výrobou drevených domov).  

Rastúci dopyt má za následok, že viac než kedykoľvek predtým potrebujeme zvýšiť našu výrobnú kapacitu, najmä pokiaľ ide o výrobu záhradných domov.

Za úspech sčasti vďačíme šťastiu a intuícii, no predovšetkým nášmu skvelému tímu. Máme znamenité skúsenosti s riadením projektov a účinnou zákazníckou podporou.  

Dnešné možnosti prepravy a aktívny globálny vývozný trh nám otvorili príležitosť exportovať naše produkty na ktorékoľvek miesto sveta.  

Výhodou výroby drevených domov v Estónsku je, že sme schopní poskytovať vysokú kvalitu za prijateľnú cenu. S vysokokvalifikovanou pracovnou silou a desaťročiami získanými schopnosťami dokážeme za krátky čas a pri nízkych nákladoch uspokojovať veľké objednávky.  

Udržateľný a zodpovedný závod na výrobu drevených domov

Kľúčom k úspechu skupiny Astel a ďalších závodov na drevené domy je udržateľnosť dreva ako stavebného materiálu. Ďalším krokom dopredu je, že naše estónske závody na domy používajú iba drevo od partnerov s certifikátom FSC. Navyše sme získali certifikát FSC na návrh, výrobu a predaj záhradných budov.  

Výhodou estónskych výrobcov záhradných domov je, že môžu používať severský smrek a borovicu. Striedanie ročných období brzdí rast týchto stromov, proces ich rastu je pomalší. To znamená, že majú letokruhy bližšie pri sebe a drevo je hustejšie, čo ho robí stálejším. Preto je severský smrek cenený na celom svete.

Tento nádherný materiál v našich estónskych závodoch na záhradné domy starostlivo opracúvame na drevené produkty najvyššej kvality. Naše dva závody v meste Räpina zaberajú výrobnú plochu 8 000 m² a náš výrobný komplex v Rakvere disponuje vnútornými výrobnými priestormi s rozlohou 6 000 m².

Aké druhy produktov z dreva vyrábame?

Hlavnou doménou skupiny Astel je výroba produktov z dreva, ako sú záhradné domy, kôlne, prázdninové domy, garáže, prístrešky pre autá, sauny a pod. Vyvíjame, navrhujeme, vyrábame a dodávame budovy do celého sveta. Ako najskúsenejší výrobca záhradných domov v Estónsku vyrábame najrozmanitejšie záhradné miestnosti a stavby, okrem iných aj:

 • Záhradné domy
 • Chatky
 • Drevené domy
 • Garáže
 • Prístrešky pre autá
 • Kôlne
 • Víkendové domy
 • Zruby
 • Sudové sauny
 • Vírivky
 • Domy z prefabrikovaných stenových prvkov
 • Altánky
 • Pavilóny
 • Domčeky na hranie
 • Domáce pracovne

V portfóliu máme státisíce letných, rodinných a záhradných domov, ktoré sme vyviezli z našich estónskych závodov do zahraničia, najmä na európske trhy.

Čo ešte vyrábame?

Príklad nášho skladacieho dverového systému

Výhodou výrobcu vysokokvalitných záhradných domov je, že máme znalosti a zdroje na výrobu všetkých potrebných drevených prvkov pre naše produkty. Vyrábame rôzne typy okien, dverových systémov, terás a drevených schodov. Nami vyrábané typy dverí a okien siahajú od jednoduchých produktov s jedným sklom pre kôlne, až po oká s trojitými sklami, dvojkrídlové dvere a posuvné dverové systémy.

Staňte sa distribútorom našich záhradných domov

Ako výrobca záhradných domov z Estónska aktívne hľadáme nové trhy po celom svete. Naše doterajšie skúsenosti ukázali, že spoznať lokálne trhy a preniknúť na ne sa dá najlepšie prostredníctvom globálnych distribútorov, ktorí majú záujem poskytovať svojim klientom naše vysokokvalitné produkty z dreva.

Chcete rozšíriť svoje portfólio produktov z dreva alebo pridať nový značkový rad záhradných domov? Ponúkame riešenia „white-label“ s možnosťou vlastného označovania a balenia našich záhradných domov podľa vašich želaní. Okrem toho sme schopní dodávať produkty priamo ku koncovému zákazníkovi alebo ich skladovať v našich priestoroch.

Partnerstvo „white-label“ s najskúsenejším výrobcom drevených domov v pobaltských krajinách vám umožní navrhovať produkty podľa vašich želaní s využitím všetkých technických riešení, ktoré môžeme ponúknuť. Voliteľné možnosti zahŕňajú rôzne profily hranolov, dvere, okná, izoláciu, strešné materiály atď. Našim partnerom môžeme ponúknuť flexibilné možnosti financovania a zaručiť sezónne stabilné ceny.  

Naše produkty sú balené ako montážne súpravy obsahujúce všetko potrebné na ľahké zostavenie na mieste stavby.  

Aké sú výhody Astel Garden?

VLASTNÝ NÁVRH
Okrem našich katalógových produktov staviame aj budovy na zákazku podľa vlastných návrhov našich klientov.

STAVEBNÉ MATERIÁLY
Medzi prispôsobiteľné charakteristiky produktov patria hrúbka stien, strešný materiál, strešné a podlahové dosky, dvere, okná atď.

OZNAČOVANIE A BALENIE
Naši zákazníci môžu požadovať vlastné označovanie a balenie produktov.

FLEXIBILNÉ MOŽNOSTI DODANIA
Naši veľkoobchodní zákazníci ocenia priame sledovanie produktov a dokážeme zabezpečiť dodanie priamo ku koncovému klientovi kdekoľvek na svete.

MOŽNOSŤ SKLADOVANIA
Potrebujete priestor na skladovanie svojich hromadných objednávok? Ponúkame možnosť skladovania objednaných produktov. Vyžiadajte si ďalšie informácie!

ÚČINNÁ ZÁKAZNÍCKA PODPORA
Všetky otázky týkajúce sa produktov, dodania alebo popredajných služieb rieši naša rýchla a účinná zákaznícka podpora.

Záhradné budovy z Estónska

Vďaka moderným technológiám výroby, inovatívnemu mysleniu a neustálemu zdokonaľovaniu sme sa stali jedným z popredných výrobcov drevených zrubových domov na svete.

Astel Garden je prvý a najdlhšie pôsobiaci výrobca záhradných domov v Estónsku. Sme hrdí na tieto skúsenosti a schopnosť vyrábať vysokokvalitné produkty z najudržateľnejšieho stavebného materiálu na svete, dostupné pre všetkých.

Hľadáte výrobcu záhradných domov z Pobaltia? Už viac nehľadajte. Kontaktujte našich zástupcov a spoločne pozdvihneme vaše podnikanie na inú úroveň.

Privacy Policy